На Одещину повернулися перелітні мандрівники

До Національного природного парку «Тузлівські лимани», що на півдні Одещини, прилетіли перші червоноволі казарки та білолобі гуси, які гніздяться в далекій Тундрі на півостровах Таймир, Ямал, Гидан.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.

«Летіти звідти — неблизький край, більше 6000 км. Восени цього року вони прилетіли до нас рано і знову зробили величезний переліт. Вони пролетіли над нацпарком і сіли ввечері на лимані Сасик, де мені вдалося їх почути і побачити. Скоро в наших краях їх буде багато і якщо зима буде теплою, будуть триматися аж до початку весни», – зазначив вчений.

Міграція птахів – одне з найбільш вражаючих чудес природи! Неймовірні подвиги витривалості та наполегливості дозволяють птахам двічі на рік долати величезні відстані під час міграції. Перелітні птахи – це сигнали про здоров’я Природи та нашого довкілля. Антропогенні зміни на шляху далеких мігрантів, які перетинають декілька країн та середовищ існування, свідчать про більш широкі зміни навколишнього середовища, які вже стрімко відбуваються. Ці зміни торкнуться і нас, людей, тому, рятуючи природне середовище, ми фактично допомагаємо врятувати своє власне майбутнє.
Але сьогодні захистити дику природу не так легко, особливо на окупованих орками територіях. Зараз їм на наших охороняємих територіях безпечно, тому що другий сезон навколо нацпарку немає полювання. Окрім того, служба державної охорони постійно патрулює територію нацпарку і наказує порушників.
Іван Русев, доктор біологічних наук, професор, науковий журналіст, Національний природний парк “Тузлівські лимани”

Залиште свій коментар